Gullruten – det beste på TV i 2011

I år feirer Gullruten 15-års jubileum med storslagent show i Grieghallen 12. mai, og Dorthe Skappel er selvfølgelig programleder for kvelden.

Se showet på TV 2 lørdag 12. mai kl. 21:40.

TV 2 har sendt Gullruten som et eget TV-show siden 1998 og det har hvert år vært det mest sette programmet denne dagen. I 2011 fulgte 827.000 sendingen. Årets nominasjonsliste til å vinne den gjeve gullruten er lang og spennende.

Følg sendingen også på Twitter: #Gullruten

Her er de nominerte:

Beste underholdning

  • Hver gang vi møtes, produsert av Mastiff TV for TV 2
  • I kveld med Ylvis, produsert av Funkenhauser Productions for TVNorge
  • Skavlan, produsert av Monkberry for NRK
  • Team Bachstad, produsert av NRK for NRK

Beste event

  • Hurtigruten - minutt for minutt, produsert av NRK for NRK
  • KORK og Dimmu Borgir, produsert av NRK for NRK
  • Nasjonal minneseremoni 22.7.11, produsert av NRK for NRK
  • VM i snowboard – slopestyle, produsert av NRK for NRK

Beste reality (konkurranse)

  • 71 grader nord, produsert av Nordisk Film TV for TVNorge
  • Alt for Norge, produsert av Monster Entertainment for TVNorge
  • Mesternes Mester, produsert av Rubicon TV for NRK
  • The Voice, produsert av Nordisk Film TV for TV 2

Beste reality

  • Blanke ark, produsert av Monster Entertainment for TVNorge
  • Ingen grenser 2, produsert av Mastiff TV for NRK
  • Teenage boss, produsert av NRK for NRK
  • Trekant, produsert av NRK for NRK

Beste dokusåpe

  • Lovesikh, produsert av NRK for NRK
  • Salt & Pepper, produsert av Relation 04 Media for NRK
  • Tangerudbakken Borettslag, produsert av Rubicon TV for TVNorge
  • Valdres Teens, Produsert av Rubicon TV for NRK

Beste TV-drama

  • Buzz Aldrin – hvor ble du av i alt mylderet?, produsert av Motlys for NRK
  • Dag 2, produsert av Kamerakameratene for TV 2
  • Lilyhammer, produsert av Rubicon TV for NRK
  • Taxi, produsert av NRK for NRK

Beste humorprogram

  • Brille, produsert av Funkenhauser Productions for NRK
  • Helt Perfekt, produsert av Feelgood SFT for TVNorge
  • Nytt på nytt, produsert av NRK for NRK
  • Nårje, produsert av Feelgood SFT for TV 2

Beste barne- eller ungdomsprogram

  • Barnas Supershow, produsert av NRK for NRK
  • Newton, produsert av NRK for NRK
  • Supernytt, produsert av NRK for NRK
  • Vaffelhjarte, produsert av NRK for NRK

  Beste magasin- eller livsstilsprogram

  • Det blir bedre, produsert av Rubicon TV for TV3
  • Min ungdoms vår, produsert av NRK for NRK
  • Norsk attraksjon, produsert av NRK for NRK
  • Siffer, produsert av Teddy TV for NRK

Beste nyhetssending eller aktualitetsprogram

  • 21 nyhetene, produsert av TV 2 for TV2
  • Brennpunkt, De tapte minuttene, produsert av NRK for NRK
  • Dagsrevyen, produsert av NRK for NRK
  • En liten øy i verden, produsert av Dokumentaravdelingen for TV 2

Beste TV-dokumentar

  • 22.07.11, produsert av NRK for NRK
  • Brevet til Jens, produsert av Novemberfilm for TV 2
  • Indian Summer, produsert av Mediamente for NRK
  • Sju kammers – frontsøstrene, produsert av Mica film for NRK

Beste dokumentar- eller faktaserie

  • Beretninger om begynnelser, produsert av Storia for TV 2
  • Krigens pris, produsert av Flimmer film for TV 2
  • Overeksponert, produsert av NRK for NRK
  • Til bords med fienden, produsert av TV 2 og Winther productions for TV 2

Beste kvinnelige skuespiller

  • Agnes Kittelsen i ”Dag 2”, produsert av Kamerakameratene for TV 2
  • Ine Jansen i ”Helt perfekt” produsert av Feelgood SFT for TVNorge
  • Kaia Varjord i ”Taxi” produsert av NRK for NRK
  • Tuva Novotny i ”Dag 2” produsert av Kamerakameratene for TV 2

Beste mannlige skuespiller

  • Adil Khan i ”Taxi” produsert av NRK for NRK
  • Anders Baasmo Christiansen i ”Dag 2” produsert av Kamerakameratene for TV 2
  • Fridtjov Såheim i ”Lilyhammer” produsert av Rubicon TV for NRK
  • Pål Sverre Valheim Hagen i ”Buzz Aldrin – hvor ble det av deg i alt mylderet?, produsert av Motlys for NRK

Beste kvinnelige programleder

  • Else Kåss Furuseth i ”Torsdag kveld fra Nydalen” produsert av Feelgood SFT for TV 2
  • Haddy N’jie i ”Nasjonal minneseremoni” produsert av NRK for NRK
  • Linda Eide i ”Norsk attraksjon” produsert av NRK for NRK
  • Selda Ekiz i ”Newton” produsert av NRK for NRK

Beste mannlige programleder

  • Bård Ylvisåker i ”I kveld med Ylvis” produsert av Funkenhauser Productions for TVNorge
  • Hans Olav Brenner i ”Brenner” produsert av NRK for NRK
  • Thomas Seltzer i ”Trygdekontoret” produsert av NRK for NRK
  • Truls Svendsen i ”Kvelden er din” produsert av Monster Entertainment for TV 2

Årets deltaker

  • Gro Marit Messmer i ”Norske talenter” produsert av Monster Entertainment for TV 2
  • Hanne Mette Veiten Roterud i ”Hellstrøm rydder opp hjemme” produsert av Monster Entertainment for TV3
  • Kari Sangro Olestad i ”Ingen grenser” produsert av Mastiff TV for NRK
  • Sumeet Patpatia i ”Lovesikh” produsert av NRK for NRK

Beste nye programserie

  • Brille, produsert av Funkenhauser Productions for NRK
  • Hver gang vi møtes, produsert av Mastiff TV for TV 2
  • I kveld med Ylvis, produsert av Funkenhauser Productions for TVNorge
  • Siffer, produsert av Teddy TV for NRK

Årets nyskapning

  • Gøy på landet, produsert av Monster Entertainment for TVNorge
  • Hurtigruten - minutt for minutt, produsert av NRK for NRK
  • Norges beste fighter, produsert av Filmhuset AS for Viasat4/TV3
  • Til bords med fienden, produsert av TV 2 og Winther productions for TV 2

Årets tv-navn

  • Bård og Vegard Ylvisåker, TVNorge
  • Lars Monsen, NRK
  • Live Nelvik, NRK
  • Thomas Numme og Harald Rønneberg, TV 2

Hva synes du om saken? Vi setter stor pris på kommentarer og innspill. Vi regner imidlertid med at alle som kommenterer viser alminnelig folkeskikk, og vi forbeholder oss retten til å forkorte, redigere og fjerne innlegg som ikke forholder seg til dette. Se også vår personvernside.

comments powered by Disqus