Meny

Slik er fotball-VM på NRK og TV 2

Programmet dag for dag

I juni startet endelig VM i fotball, og verdens beste lag kjemper om verdens gjeveste gullbøtte. Her får du full oversikt over hvem som spiller og når.

En knallhard kvalifisering har ført oss til sluttspillet, som startet 14. juni. Vertsnasjonen Russland startet ballet og vant 5-0 mot Saudi-Arabia som motstander.

Det vil gå slag i slag med spennende oppgjør fram mot den første åttendedelsfinalen, lørdag 30. juni, og til slutt finalen søndag 15. juli.

Med RiksTV kan du også se fotball-VM hvor du vil med mobil, nettbrett, laptop og Apple TV. 

KAMPOPPSETT FOTBALL VM 2018

Onsdag 20. juni

  • Portugal – Marokko (NRK1 kl. 14.00) - Gruppe B
  • Uruguay – Saudi-Arabia (TV 2 kl. 17.00) - Gruppe A
  • Iran – Spania (TV 2 kl. 20.00) - Gruppe B

Torsdag 21. Juni

  • Danmark – Australia (TV 2 kl. 14.00) - Gruppe C
  • Frankrike – Peru (TV 2 kl. 17.00) - Gruppe C
  • Argentina – Kroatia (NRK1 kl. 20.00) - Gruppe D

Fredag 22. juni

  • Brasil – Costa Rica (NKR1 kl. 14.00) - Gruppe E
  • Nigeria – Island (NRK1 kl. 17.00) - Gruppe D
  • Serbia – Sveits (TV 2 kl. 20.00) - Gruppe E

Lørdag 23. juni

  • Belgia – Tunisia (TV2 kl. 14.00) - Gruppe G
  • Sør-Korea – Mexico (NRK1 kl. 17.00) - Gruppe F
  • Tyskland – Sverige (TV2 kl. 20.00) - Gruppe F

Søndag 24. juni

  • England – Panama (TV2 kl. 14.00) - Gruppe G
  • Japan – Senegal (NRK1 kl. 17.00) - Gruppe H
  • Polen – Colombia (NRK1 kl. 20.00) - Gruppe H

Mandag 25. juni

  • Uruguay – Russland (TV2 kl. 16.00) - Gruppe A
  • Saudi-Arabia – Egypt (TV 2 Sportskanalen kl. 16.00) - Gruppe A
  • Spania – Marokko (NRK1 kl. 20.00) - Gruppe B
  • Iran – Portugal (NRK3 kl. 20.00) - Gruppe B

Tirsdag 26. juni

  • Danmark – Frankrike (NRK1 kl. 16.00) - Gruppe C
  • Australia – Peru (NRK2 kl. 16.00) - Gruppe C
  • Nigeria – Argentina (TV 2 Sportskanalen kl. 20.00) - Gruppe D
  • Island – Kroatia (TV 2 kl. 20.00) - Gruppe D

Onsdag 27. juni

  • Mexico – Sverige (NRK1 kl. 16.00) - Gruppe F
  • Sør-Korea – Tyskland (NRK2 kl. 16.00) - Gruppe F
  • Serbia – Brasil (TV 2 kl. 20.00) - Gruppe E
  • Sveits – Costa Rica (TV2 Sportskanalen kl. 20.00) - Gruppe E

Torsdag 28. juni

  • Senegal – Colombia (TV2 kl. 16.00) - Gruppe H
  • Japan – Polen (TV2 Sportskanalen kl. 16.00) - Gruppe H
  • England – Belgia (NRK1 kl. 20.00) - Gruppe G
  • Panama – Tunisia (NRK3 kl. 20.00) - Gruppe G

Lørdag 30. juni - Åttendelsfinaler

  • 1C – D2 (NRK1 kl. 16.00)
  • 1A – B2 (NRK1 kl. 20.00)

Søndag 1. juli - Åttendelsfinaler

  • 1B – A2 (TV2 kl. 16.00)
  • 1D – C2 (NRK1 kl. 20.00)

Mandag 2. juli - Åttendelsfinaler

  • 1E – F2 (TV 2 kl. 16.00)
  • 1G – H2 TV2 kl. 20.00)

Tirsdag 3. juli - Åttendelsfinaler

  • 1F – E2 (NRK1 kl. 16.00)
  • 1H – G2 (TV 2 kl. 20.00)

Fredag 6. juli - Kvartfinaler

  • W49 – W50 (TV 2 Sportskanalen kl. 16.00)
  • W53 – W54 (NRK1 kl. 20.00)

Lørdag 7. juli - Kvartfinaler

  • W55 – W56 (NRK1 kl. 16.00)
  • W51 – W52 (TV 2 kl. 20.00)

Tirsdag 10. juli - Semifinale

  • W57 – W58 (TV 2 kl. 20.00)

Onsdag 11. juli - Semifinale

  • W59 – W60 (TV 2 kl. 20.00)

Lørdag 14. juli - Bronsefinale

  • L61 – L62 (NRK1 kl. 16.00)

Søndag 15. juli - FINALE

  • W61 – W62 (NRK 1 kl. 17.00)

Har du spørsmål om RiksTV ring oss gjerne på 210 10 212 eller les mer om RiksPakken