Meny

MEDALJEHÅP: Karsten Warholm er bedre enn noen sinne og er at av våre største medaljehåp. FOTO: NTB Scanpix

Slik ser du VM i Friidrett

Fra fredag 27. september til søndag 6. oktober arrangeres VM i friidrett i Doha i Qatar. De norske friidrettsheltene har flere medaljesjanser. Se det komplette programmet her. 

Fredag 27. september 

NRK1

15:30 - Lengde menn – kvalifisering
15:35 - 100 meter menn – forsøksheat
15:40 - Slegge kvinner – kvalifisering
16:10 - 800 meter kvinner – 1. runde (Hanne Hynne)
16:30 - Stavhopp kvinner – kvalifisering (Lene Onsrud Retzius)
17:05 - 100 meter menn – 1. runde
17:10 - Slegge kvinner – kvalifisering (Beatrice Nedberge Liano)
17:40 -  Høyde kvinner – kvalifisering
18:00 - 3000 meter kvinner – kvalifisering 1. runde (Karoline Bjerkeli Grøvdal)
18:25 - Tresteg menn – kvalifisering
19:30 - 400 meter hekk – 1. runde (Karsten Warholm)

NRK 2

18:55 - 5000 meter menn – 1. runde (Henrik, Filip og Jakob Ingebrigtsen)
22:59 - Maraton kvinner – finale

Lørdag 28. september 

NRK1

15:15 - Diskos menn – kvalifisering (Ola Stunes Isene)
15:30 - 100 meter kvinner – 1. runde
16:05 - 800 meter menn – 1. runde
16:30 - Stavhopp menn – kvalifisering (Sondre Guttormsen)
16:45 - Diskos menn – kvalifisering
17:05 - 400 meter hekk – semifinale
17:45 - 100 meter menn – semifinale
18:15 - 800 meter kvinner – semifinale
18:25 - Slegge kvinner – finale
21:15 - 100 meter menn – finale

NRK2

19:00 - Stafett 4x400 meter mix – 1. runde
19:40 - Lengde menn – finale
20:10 - 10 000 meter kvinner – finale

Søndag 29. september

NRK1

20:20 - 100 meter kvinner – semifinale
20:45 - Tresteg menn – finale
20:55 - 800 meter menn – semifinale
21:35 - Stafett 4x400 meter mix – finale
22:20 - 100 meter kvinner – finale

NRK2

19:05 - 200 meter menn – 1. runde
19:40 - Stavhopp kvinner – finale

Mandag 30. september

NRK1

15:30 - Spyd kvinner – kvalifisering
16:05 - 200 meter kvinner – 1. runde
17:00 - Spyd kvinner – kvalifisering
17:20 - 400 meter kvinner – 1. runde
19:30 - Høyde kvinner – finale
19:50 - 200 meter menn – semifinale
20:20 - 5000 meter menn – semifinale
20:25 - Diskos menn – finale
20:50 - 3000 meter hinder kvinner – finale
21:10 - 800 meter menn – finale
21:40 - 200 meter menn – finale
21:40 - 400 meter hekk - finale

NRK2

19:05 - 110 meter hekk menn - 1 runde 

Tirsdag 1. oktober

NRK1

15:30 - Slegge menn – kvalifisering
15:35 - 400 meter menn – 1. runde (Karsten Warholm)
15:50 - Høyde menn – kvalifisering
15:30 - 400 meter hekk kvinner – 1. runde (Amalie Iuel)
17:00 - Slegge menn – kvalifisering (Eivind Henriksen)
17:15 - 3000 meter hinder menn – 1. runde (Tom Erling Kårbø)
19:50 - 400 meter kvinner – semifinale
20:20 - Spyd kvinner – finale
20:35 - 200 meter kvinner – semifinale
21:10 - 800 meter menn – finale
21:40 - 200 meter menn – finale

NRK2

19:05 - Stavhopp menn - finale 

Onsdag 2. oktober 

NRK1

15:35 - 100 meter tikamp menn (Martin Roe)
15:45 - Kule kvinner – kvalifisering
16:05 - 100 meter hekk sjukamp kvinner
16:30 - Lengde tikamp menn (Martin Roe)
16:35 - 1500 meter kvinner – 1. runde
17:00 - Diskos kvinner – kvalifisering
17:15 - Høyde sjukamp kvinner
17:25 - 5000 meter kvinner – 1. runde (Karoline Bjerkeli Grøvdal)
17:50 - Kule tikamp menn (Martin Roe)
18:25 - Diskos kvinner – kvalifisering
19:30 - Kule sjukamp – kvinner
19:35 - 400 meter menn – semifinale
19:40 - Høyde menn – tikamp (Martin Roe)
20:05 - 400 meter hekk kvinner – semifinale
20:40 - Slegge menn – finale
20:50 - 200 meter sjukamp kvinner
21:35 - 200 meter kvinner – finale
21:55 - 110 meter hekk menn – finale
22:15 - 400 meter tikamp menn (Martin Roe)

NRK2

19:05 - 110 meter hekk menn - kvalifisering 

Torsdag 3. oktober 

NRK1

15:35 - 110 meter hekk tikamp (Martin Roe)
15:40 - Tresteg kvinner – kvalifisering
16:30 - Diskos tikamp (Martin Roe)
17:15 - Lengde sjukamp
17:35 - Diskos tikamp (Martin Roe)
18:05 - Stavhopp tikamp (Martin Roe)
18:20 - Kule menn – kvalifisering
21:00 - 1500 meter – kvalifisering (Filip Ingebrigtsen, Jakob Ingebrigtsen)
21:05 - Spyd tikamp (Martin Roe)
21:35 - Kule kvinner – finale
22:00 - 1500 meter kvinner – semifinale
22:10 - Spyd tikamp (Martin Roe)
22:50 - 400 meter kvinner – finale

NRK2

19:05 - Stavhopp tikamp (Martin Roe)
19:10 - Spyd sjukamp
19:40 - Kule menn – kvalifisering
23:05 - 800 meter sjukamp – finale
23:25 - 1500 meter tikamp – finale

Fredag 4. oktober 

NRK1

19:40 - Stafett 4x100 kvinner – 1. runde
20:00 - Diskos menn – finale
20:05 - Stafett 4x100 menn – 1. runde
20:30 - 400 meter hekk kvinner – finale
20:45 - 3000 meter hinder menn – finale
21:20 - 400 meter menn – finale

NRK2

9:10 - 1500 meter menn – semifinale
19:15 - Høyde menn – finale
22:30 - 20 km kappgang menn – finale

Lørdag 5. oktober

NRK1

15:30 - Spyd menn – kvalifisering
16:15 - 100 meter hekk kvinner – 1. runde
16:50 - Lengde kvinner – kvalifisering
17:00 - Spyd menn – kvalifisering
18:55 - Stafett 4x400 meter kvinner – 1 runde
19:25 - Stafett 4x400 meter menn – 1. runde
20:25 - 5000 meter kvinner – finale
21:05 - Stafett 4x100 meter kvinner – finale
21:15 - Stafett 4x100 meter menn – finale

NRK2

19:05 - Kule menn - finale
22:59 - Maraton menn - finale

Søndag 6. oktober

NRK1

18:05 - 100 meter hekk kvinner – semifinale
18:15 - Lengde kvinner – finale
18:40 - 1500 meter menn – finale
18:55 - Spyd menn – finale
19:50 - 100 meter hekk kvinner – finale
20:15 - Stafett 4x400 meter kvinner – finale
20:30 - Stafett 4x400 meter menn – finale

NRK2

19:00 - 10 000 meter menn - finale