Fotball-EM 2020: Slik blir kampprogrammet på TV
Få med deg alle kampene fra sommerens mesterskap.
Her får du full oversikt over EM-kampene og hvor de sendes.
Rettighetene for å vise kampene fra årets EM i fotball er fordelt mellom to av våre største aktører, nemlig TV 2 og NRK. Det betyr at det kan være litt vanskelig å holde tunga rett i munnen da kampprogrammet skal saumfares. Men fortvil ikke, vi skal forsøke å holde deg oppdatert!
Her er mesterskapets kampprogram.
Fredag 11. juni
- 21.00: Tyrkia – Italia (Gruppe A) – NRK1
Lørdag 12. juni
- 15.00: Wales – Sveits (Gruppe A) – NRK1
- 18.00: Danmark – Finland (Gruppe B) – NRK1
- 21.00: Belgia – Russland (Gruppe B) – TV 2
Sødag 13. juni
- 15.00: England – Kroatia (Gruppe D) – TV 2
- 18.00: Østerrike – Nord-Makedonia (Gruppe C) – TV 2
- 21.00: Nederland – Ukraina (Gruppe C) – NRK1
Mandag 14. juni
- 15.00: Skottland – Tsjekkia (Gruppe D) – TV 2
- 18.00: Polen – Slovakia (Gruppe E) – NRK1
- 21.00: Spania – Sverige (Gruppe E) – TV 2
Tirsdag 15. juni
- 18.00: Ungarn – Portugal (Gruppe F) – TV 2
- 21.00: Frankrike – Tyskland (Gruppe F) – NRK1
Onsdag 16. juni
- 15.00: Finland – Russland (Gruppe B) – NRK1
- 18.00: Tyrkia – Wales (Gruppe A) – NRK1
- 21.00: Italia – Sveits (Gruppe A) – TV 2
Torsdag 17. juni
- 15.00: Ukraina – Nord-Makedonia (Gruppe C) – NRK1
- 18.00: Danmark – Belgia (Gruppe B) – TV 2
- 21.00: Nederland – Østerrike (Gruppe C) – TV 2
Fredag 18. juni
- 15.00: Sverige – Slovakia (Gruppe E) – NRK1
- 18.00: Kroatia – Tsjekkia (Gruppe D) – TV 2
Lørdag 19. juni
- 15.00: Ungarn – Frankrike (Gruppe F) – TV 2
- 18.00: Portugal – Tyskland (Gruppe F) – NRK1
- 21.00: Spania – Polen (Gruppe E) – NRK1
Søndag 20. juni
- 18.00: Italia – Wales (Gruppe A) – TV 2
- 18.00: Sveits – Tyrkia (Gruppe A) – TV 2 Sport 1
Mandag 21. juni
- 18.00: Nord-Makedonia – Nederland (Gruppe C) – TV 2
- 18.00: Ukraina – Østerrike (Gruppe C) – TV 2 Sport 1
- 21.00: Russland – Danmark (Gruppe B) – NRK1
- 21.00: Finland – Belgia (Gruppe B) – NRK3
Tirsdag 22. juni
- 21.00: Tsjekkia – England (Gruppe D) – NRK1
- 21.00: Kroatia – Skottland (Gruppe D) – NRK3
Onsdag 23. juni
- 18.00: Slovakia – Spania (Gruppe E) – NRK2
- 18.00: Sverige – Polen (Gruppe E) – NRK1
- 21.00: Portugal – Frankrike (Gruppe F) – TV 2
- 21.00: Tyskland – Ungarn (Gruppe F) – TV 2 Sport 1
Lørdag 26. juni
- 18.00: Første åttendelsfinale – 2A mot 2B – NRK1
- 21.00: Andre åttendelsfinale – 1A mot 2C – TV 2
Søndag 27. juni
- 18.00: Tredje åttendelsfinale – 1C mot 3D/E/F – TV 2
- 21.00 Fjerde åttendelsfinale – 1B mot 3A/D/E/F – NRK1
Mandag 28. juni
- 18.00: Femte åttendelsfinale – 2D mot 2E – NRK1
- 21.00: Sjette åttendelsfinale – 1F mot 3A/3B/3C – TV 2
Tirsdag 29. juni
- 18.00: Syvende åttendelsfinale – 1D mot 2F – TV 2
- 21.00: Åttende åttendelsfinale – 1E mot 3A/B/C/D – NRK1
Fredag 2. juli
- 18.00: Kvartfinale 1 – NRK1
- 21.00: Kvartfinale 2 – TV 2
Lørdag 3. juli
- 18.00: Kvartfinale 3 – TV 2
- 21.00: Kvartfinale 4 – NRK1
Tirsdag 6. juli
- 21.00: Semifinale 1 – TV 2
Onsdag 7. juli
- 21.00: Semifinale 2 – TV 2
Søndag 11. juli
- 21.00: Finale – NRK1